Jakie witamy pomagają na włosy?

witaminab6Problem łysienia dotyka coraz to młodszych mężczyzn i wynika z różnych czynników. Niestety nadmierna utrata włosów ma bardzo negatywny wpływ na psychikę oraz samopoczucie mężczyzn. Wielu z nich zamyka się w sobie, traci motywację oraz chęci do podjęcia jakichkolwiek działań, często mężczyźni wręcz unikają kontaktów towarzyskich.

Spora grupa borykająca się z tym powszechnym problemem poszukuje różnego rodzaju preparatów, które w cudowny sposób mają im pomóc. Stosują więc specjalne szampony, maski, płyny. Jednak najważniejsze, aby znaleźć przyczynę łysienia i zwalczać ten problem od środka poprzez zażywanie naturalnych i bezpiecznych witamin oraz minerałów. To właśnie te składniki pozwolą na uzyskanie najlepszych rezultatów.

Aby wybrane witaminy na włosy mogły prawidłowo oddziaływać na nasz organizm należy je spożywać każdego dnia w postaci różnych produktów spożywczych lub określonych produktów np. tabletek Profolan, które charakteryzują się wysoką jakością naturalnych składników, w tym witamin takich jak E oraz B6 (mają ogromny wpływ na porost włosów) oraz pierwiastków – cynk i miedź (zapobiegają wypadaniu włosów).

Pomiędzy witaminami a włosami istnieje ścisła zależność, bowiem ich niedobór odzwierciedla właśnie stan oraz kondycja włosów – stają się one suche, łamliwe, zauważalne są rozdwojone końcówki oraz nadmiernie wypadają. Jakie witaminy i minerały należy systematycznie zażywać, aby cieszyć się zdrową i gęstą czupryną oraz poradzić sobie z problemem nadmiernego wypadania włosów i powiększającymi się zakolami ?

Witamina A – należy zwrócić szczególną uwagę na jej dawkowanie, ponieważ zarówno nadmiar, jak i jej niedobór może być niebezpieczny i to nie tylko dla włosów, ale także dla skóry oraz wzroku. Osoby, u których występuje niedobór witaminy A narzekają na wypadanie włosów i to w dużych ilościach, do tego włosy są suche, łamliwe i słabe. Zmiany pojawiają się także na skórze, na której miejscami pojawia się tzw. skóra ropuchy (hiperkeratoza).

Wśród witamin na włosy nie może zabraknąć witaminy B5, czyli kwasu pantotenowego oraz witaminy H, nazywanej obecnie biotyną. Obie witaminy powodują wzrost większej ilości włosów w wyniku stymulacji wchłaniania witamin przez organizm. Witaminy te oraz kwas foliowy poprawiają rozwój komórek. Biotyna oraz witamina B5 są szczególnie istotne w przypadku osób, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem włosów, ponieważ w porównaniu do innych dostępnych preparatów na łysienie skupiają się wyłącznie na przyczynie problemu eliminując go. Dzięki wzmocnieniu cebulek włosowych zmniejsza się utrata włosów, które z czasem stają się o wiele zdrowsze i mocniejsze. Co więcej, witamina B5 znacznie opóźnienia łysienia oraz wypadanie włosów, które wynika ze starzenia się organizmu.

Witamina B6 oraz B12 – mają działanie bardzo podobne do kwasu pantotenowego (witamina B5), a więc zapobiegają wypadaniu włosów, a także wzmacniają ich naturalny kolor.

Oprócz witamin z grupy B, warto również zażywać witaminę C, która jest silnym przeciwutleniaczem oraz witaminę E, która poprawia ogólne krążenie w skórze głowy.

Mikroelementy są równie istotne w diecie, jak witaminy. To od nich bowiem zależy czy włosy będą rosły. Takie pierwiastki jak cynk, żelazo oraz miedź powinny być dostarczane do organizmu każdego dnia, ponieważ przyspieszają porost włosów. Niedobór cynku wywołuje hiperkeratozę skóry oraz przyczynia się do nasilenia wypadania włosów, niedobór miedzi prowadzi natomiast do odbarwień oraz zmian strukturalnych we włosach. Niedobór żelaza odpowiada za zjawisko łysienia.

profolan_600x200

Napisano w Produkty na wypadanie włosów Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

PROFOLAN

Suplement diety Profolan uzyskał odpowiednie pozwolenia do sprzedaży na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez Głównego Inspektora Sanitarnego.
tekst alternatywny