Wpływ pokrzywy na zdrowie włosów

pokrzywalysieniePokrzywa zwyczajna (Urtica dioica), czyli ziele występujące powszechnie w Polsce, które raczej mijane jest szerokim łukiem, ponieważ kojarzy się głównie bąblami oraz szczypaniem skóry. Na szczęście pokrzywa staje się coraz to bardziej popularna i, co ważne doceniania ze względu na jej cenne właściwości zdrowotne oraz kosmetyczne. Nic w tym dziwnego, skoro skład tej rośliny jest tak imponujący. W niniejszym artykule skupimy się jednak wyłącznie na oddziaływaniu pokrzywy na włosy.

Skład wyciągu z pokrzywy zwyczajnej

Pokrzywa jest niezwykle bogata w cenne witaminy oraz sole mineralne:

– pierwiastki (wapń, żelazo, siarka, fosfor, potas, sód, jod),

– witaminy (A, B2, C, K)

– kwasy (pantotenowy, mrówkowy, glicerolowy, glikolowy, kwasy organiczne),

– barwniki roślinne (chlorofil a i b, beta-karoten, ksantofil),

– aminy (serotonina, histamina),

– garbniki, flawonoidy, śluzy.

Pokrzywa na włosy – jak działa w przypadku wypadania i łysienia?

Ekstrakt z korzenia pokrzywy jest jednym z głównych składników wielu popularnych preparatów na łysienie, głównie ze względu na to, iż bardzo skutecznie zatrzymuje produkcję dihydrotestosteronu, czyli hormonu, który odpowiada za łysienie androgenowe. Korzeń pokrzywy jest powszechnym składnikiem wykorzystywanym w wszelkiego rodzaju doustnych środkach, które mają na celu zapobieganie utracie włosów. Również pokrzywa stosowana bezpośrednio na skórę głowy w formie różnego rodzaju wcierek i płukanek daje bardzo dobre rezultaty poprzez stymulację porostu włosów.

Należy również podkreślić, iż zawarte w pokrzywie korzystne dla organizmu witaminy i sole mineralne nie tylko pomagają w walce z problemem łysienia oraz wypadania włosów, ale również mają działanie odżywcze i wzmacniające. Dzięki stosowaniu produktów powstałych na bazie pokrzywy, poprawi się ogólny stan naszych włosów, a także skóry głowy. Dodatkowo, pokrzywa przywraca naturalną równowagę nawilżenia i jest także bardzo skuteczna podczas leczenia łupieżu.

Pokrzywa zwyczajna – jakie produkty wybierać ?

Pokrzywa jest oczywiście dostępna przede wszystkim w formie naturalnej, a więc można ją zerwać w pobliskich krzakach, lasach lub rowach i samodzielnie spróbować przygotować lecznicze preparaty – jako napar do picia, czy też jako płukanki i maski do włosów i skóry głowy. Jednak na rynku istnieje wiele produktów, które także w swoim składzie posiadają ekstrakt z pokrzywy i to w najczystszej postaci (oczywiście tutaj warto dokładnie zapoznać się ze składem na opakowaniu). Możemy zakupić w drogeriach lub aptekach m.in. odżywki i szampony, herbaty oraz tabletki z pokrzywą.

W przypadku problemu łysienia oraz wypadania włosów u mężczyzn, najbardziej powszechnym produktem i to na całym świecie jest Profolan dostępny w formie tabletek. Preparat ten zawiera w swoim składzie w pełni naturalne składniki, w tym również pokrzywę zwyczajną oraz pokrzywę żegawkę.

profolan_600x200

Napisano w Produkty na wypadanie włosów Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

PROFOLAN

Suplement diety Profolan uzyskał odpowiednie pozwolenia do sprzedaży na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez Głównego Inspektora Sanitarnego.
tekst alternatywny